دپارتمان بیماران بین الملل

 

عبارت گردشگری سلامت، که بعضا با عناوینی نظیر گردشگری پزشکی، گردشگری درمانی یا توریسم درمانی هم خوانده می شوند، معادل فارسی عبارت مدیکال توریسم Medical Tourism است. کلمه‌ای که در انگلیسی Health Tourism یا Wellness Tourism هم نامیده می‌شود. گردشگری سلامت عبارتست از مسافرت افراد به یک کشور خارجی، با اهداف پزشکی و درمانی که نهایتا به بهبود سلامتی آنها کمک کند. این افراد برای معالجه بیماری های خاص، انجام انواع جراحی ها (مخصوصا جراحی های زیبایی)، اقدامات مربوط به حوزه دندانپزشکی و یا درمان ناباروری تصمیم می گیرند که به خارج از کشور سفر کنند تا احیانا از سرویس های خدمات درمانی بهتر و با شانس موفقیت بالاتری استفاده کنند، و نیز هزینه کمتری در مقایسه با آنچه باید در کشور خود می پرداختند بپردازند.

 

مرکز آموزشی درمانی امیرالمؤمنین (ع) سمنان وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال 1367 در زمینی به مساحت 7 هکتار و زیربنای حدود یازده هزار متر مربع احداث و آغاز به کار نموده است و از خرداد 1384 حدود دو هزار و نهصد و هشتاد و پنج متر مربع به زیربنای آن اضافه گردیده است. در حال حاضر زیربنای بیمارستان حدود سیزده هزار و نهصد و هشتاد و پنج متر مربع و دارای 116 تخت فعال می باشد. بخش VIP بیمارستان امیرالمومنین (ع) در 15 تیرماه 1398 با هدف ارائه خدمات در یک فضای آرام و دلنشین شروع به کار نمود این بخش شامل 8 اتاق یک تخته با تمامی امکانات رفاهی پیشرفته ( تخت های سه شکن برقی، تخت همراه، تلویزیون، یخچال، چایی ساز و ...) همچنین دارای طراحی زیبا ، فضایی کاملا دلنشین، آرام و کادری مجرب و با اخلاق و دارای کمک پرستار در هر شیفت کاری می باشد. لازم به ذکر است غذای بیماران و همراه به صورت منوی انتخابی و با کیفیت بالا سرو می شود.این بخش با داشتن پزشکان با تجربه و متخصص پذیرای تمامی بیماران از قبیل زنان ،اطفال ،زیبایی و... می باشد.

 

  این مرکز در سال 1400موفق به اخذ مجوز بیماران بین الملل شد و آمادگی ارائه خدمات تشخیصی و درمانی به بیماران بین الملل را در بخش (VIP) را دارا می باشد.رسالت این مرکز، ارائه خدمات تشخیصی و درمانی تخصصی، فوق تخصصی می باشد . این مرکز متعهد می شود با حفظ و رعایت ارزش ها و شئونات حرفه ای و اخلاقی ، بیماران داخلی و خارجی را با کیفیت مطلوب درمان نماید.

خدمات تشخیصی و درمانی قابل ارائه به بیماران بین الملل به شرح زیر می باشد:

خدمات تشخیصی:

آزمایشگاه

آزمایشگاه ژنتیک

نصویربرداری

آندوسکوپی و کولونوسکوپی

خدمات درمانی:

دندانپزشکی تحت بیهوشی

درمان ناباروری

جراحی های زنان

چشم پزشکی

جراحی های زیبایی

 

فعالیتهای دپارتمان بیماران بین الملل

 1. امکان مشاوره حضوری و مجازی با پزشک واحد بیماران بین الملل
 2. امکان برقراری ارتباط با پزشک IPD بعد از ترخیص
 3. صدور کارت همراه
 4. دسترسی به اینترنت رایگان بدون محدودیت
 5. سفارش غذای خارج از منو
 6. دسترسی به سرویس حمل و نقل شهری در نزدیکترین فاصله ممکن
 7. حضور پرستاران مسلط به زبانهای خارجی جهت ارتباط بیشتر و بهتر با بیماران بین الملل
 8. دسترسی به نزدیکترین هتل

 

امکان برقراری ارتباط و ارسال پرونده قبل از مراجعه حضوری با استفاده از راههای ارتباطی زیر:

 1. شماره فکس بیمارستان: 02333461580
 2. آدرس ایمیلamir.hospital@semums.ac.ir  
 3. آدرس بیمارستان: استان سمنان – شهرستان سمنان - میدان امام حسین – بلوار شهید مصطفی خمینی شماره پلاک 9771 – کدپستی 34731-35197. مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی امیرالمومنین (ع)

راهنمای مراجعین

 • تاکسی سرویس ویژه در بیمارستان
 • ساعت ملاقات در بیمارستان: در شش ماهه نخست سال از ساعت 15 الی 17 و در شش ماهه دوم سال از ساعت 14 الی 16 می باشد.