معرفی کتابخانه مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی امیرالمومنین(ع)

·           کتابخانه مرکز آموزشی درمانی امیرالمومنین (ع) در سال 1367 همزمان با افتتاح بیمارستان تاسیس گردید. کتابخانه در ساختمان شماره 2 ، جنب دفتر مدیریت بیمارستان واقع شده و مشغول به فعالیت و ارائه خدمات کتابخانه ای به اساتید، دانشجویان و کارکنان می باشد.

·         کتابخانه مجهز به سیستم  Wirelessبوده و امکان دسترسی به اینترنت را در فضای کتابخانه برای کلیه اعضایی که دارای کامپیوترهای شخصی می باشند، فراهم می آورد.

·         شماره شابکا کتابخانه (شناسگر استاندارد بین المللی کتابخانه ها ثبت شده در مرکز اسناد و کتابخانه ملی کشور) 201720006- IRمیباشد.

 

بخش های مختلف کتابخانه

 

·         بخش مخزن و امانت کتاب:

در حال حاضر در این بخش 2700 نسخه کتاب، تعدادی سی دی  و بیش از 300 عنوان پایان نامه نگهداری می شود. کتابهای موجود در مخزن کتابخانه بر اساس روش N.L.M طبقه بندی می شوند. مخزن کتابخانه بصورت قفسه باز می باشد.

·         بخش مجموعه سازی :

وظیفه انتخاب ، سفارش ، تهیه و ثبت کلیه منابع کتابخانه به عهده این بخش می باشد.در نتیجه با گرفتن نیازهای اطلاعاتی دانشجویان و اعضا هیات علمی سعی میشود منابع مورد درخواست از طریق خرید ازکتابفروشیها ، نمایشگاهها و ... تهیه گردد.

  • بخش فهرستنویسی:

فهرستنویسی کتب فارسی و لاتین از جمله فعالیتهای این بخش می باشد.

 

·         بخش آماده سازی:
مهرزدن ، الصاق عطف و جیب کتاب و برگه آرایی از وظایف این بخش می باشد.

 

  • بخش پایان نامه:

            پایان نامه های دانشجویان پزشکی ( مرتبط با موضوع زنان و اطفال ) و پایان نامه های دستیاران زنان و اطفال    در این بخش نگهداری می شود.

·         ثبت نام اعضای جدید و امکان عضویت آنها، امانت و تحویل کتاب، تمدید کتاب های درخواستی و ارائه تسویه حساب به کاربران از جمله خدمات روزانه کتابخانه این مرکز به شمار می رود. لازم به ذکر است مدت امانت کتاب برای دانشجویان 14 روز، پرسنل 10 روز و اعضای هیات علمی 60 روز می باشد. پس از اتمام مدت امانت عضو بایستی نسبت به تحویل یا تمدید مدرک مورد نظر اقدام کند. مبلغ جریمه دیرکرد برای اعضای هیات علمی 2000 ریال و برای دانشجویان 1000 ریال می باشد.

 

·         وجین منابع قدیمی و مستهلک به منظور پویا نگه داشتن مجموعه و برگزاری نمایشگاه وجین از دیگر خدمات کتابخانه است.

 

·               از دیگر خدمات کتابخانه جستجوی مقالات در پایگاه های اطلاعاتی در دسترس و ایمیل یا پرینت کردن این مقالات  می باشد. کتابخانه مرکز درجهت توانمندسازی دانشجویان و اساتید، کارگاه های آموزشی نحوه استفاده از پایگاه های  اطلاعاتی مختلف نیز برگزار می کند.

           هم اکنون کتابخانه دارای سالن مطالعه با ظرفیت 16 نفر می باشد که به صورت 24 ساعته در اختیار کاربران قرار دارد.

           ساعت کاری کتابخانه 8 تا 13 و عصرها 15 تا 18 و در روزهای پنج شنبه از 8 تا 13 می باشد.