نکته روز پزشکی
 

واكسن پنجگانه يا پنتاوالان سبب حفاظت كودك عليه 5 بيماري تهديد كننده زندگي يعني ديفتري – سياه سرفه – كزاز- هپاتيت B و هموفيلوس آنفلوانزا نوع ب مي شود .


تغذیه تکمیلی چیست؟ تغذیه تکمیلی یعنی افزایش طیف وسیعی از مواد غذایی علاوه بر شیر مادر به برنامه غذایی شیرخوار به نحوی که او هم بتدریج بتواند حدود 1 سالگی از همان غذایی که بقیه افراد خانواده می خورند استفاده کند .


توصیه هایی در مورد شکایات شایع دوران بارداری سوزش سر دل : سوزش سر دل به علل هورمونی ، افزایش حجم رحم ، رشد جنین و فشار آن به معده و دستگاه گوارش مادر و در نتیجه ریفلاکس اسید معده به قسمت تحتانی مری ایجاد میشود.


کورونا ویروس چیست؟ کوروناویروس ها نوعی ویروس هستند که عموما باعث سرما خوردگی معمولی در انسان میگردند اما می توانند باعث بیماری تنفسی شدیدتر و گاهی مرگ بیمار شود.


زخم و شقاق پستان در مادران شیرده : یکی از مشکلات رایج در مادران شیرده زخم وشقاق پستان می باشد . به طور کلی شیردادن نباید با احساس درد همراه باشد . در روزهای اول شیردهی در بعضی از مادران نوک پستان هایشان قدری حساس است که ظرف چند روز برطرف شده و شیردادن راحت می شود ولی در صورتی که شیردادن آنقدر دردناک باشد که مادر ازشیردادن ترس و واهمه داشته باشد یا نوک پستان دچار زخم و شقاق شده باشد این امر طبیعی نیست و نیاز به توجه دارد .


مراقبین ما در هنگام زایمان می توانند با استفاده از چندین روش غیر دارویی، احساس درد زایمان را در مادر کاهش دهند. هر یک از این روشها را در ذیل شرح خواهیم داد: شل سازی:گرانتلی دیک رید ( grantly dick read) یک پزشک انگلیسی بود که سیکل ترس ، اضطراب ، درد را مطرح کرد.


ایدز چیست ؟ شعار سال 95 :مهار همه گیری اچ آی وی / ایدز با اطلاع رسانی ،پیگیری تشخیص زود هنگام درمان و حمایت مبتلایان روز 14 آذر ماه روز جهانی ایدز


حفظ درجه حرارت بدن نوزاد بهتر است ابتدا سر نوزاد با کلاه پوشانده شود و درجه حرارت اتاق بین 25 تا 27 درجه سانتیگراد بوده و هوای اتاق تازه باشد و از گرم کردن بیش از حد نوزاد با لباس خودداری شود . بهتر است با بستن در و پنجره از جریان سریع هوا جلوگیری کرده و از قرار دادن نوزاد در مجاورت بخاری و شوفاژ اجتناب نمائید .


بارداری به خصوص بارداری اول تجربه ای کاملا متفاوت از سایر تجارب زندگی است و تنش های فراوانی با آن همراه میشود که زوج های درگیر باید خود را با آن تطبیق دهند ، تنش هایی مانند عوارض بارداری که گاهی استثنایی میباشد و یا حتی فوت یکی از اعضای خانواده.


در طول بارداری برخی از مسایل ومشکلات شرایط فیزیکی و روحی و جسمانی مادر اهمیت دارد.هرچه سطح اطلاعات و اگاهی مادردر این زمینه بالاتر رود به سلامت خود و کودکش کمک کرده است. بارداری معمولا 280 روز یا 40 هفته طول میکشد که این دوران به 3 دوره سه ماهه تقسیم میشود:


از مصرف قارچ های خود رو خودداری کنید. یکی از انواع قارچ های عامل مسمومیت در کشور از جنس و گونه Amanita virosa می باشد که تا حدودی به قارچهای خوراکی شباهت داشته و حتی می تواند در کنار آنها در محل رویش وجود داشته باشد."

نظرسنجی
آیا شکل جدید سایت را می پسندید؟

بله
خیر

پروژه های عمرانی  
پروژه های عمرانی

 

دستورالعمها  
اجرای دستورالعمل های تحول در نظام سلامت

 

مصوبات کمیته ها  
مصوبات کمیته ها در یک نگاه
امکانات تفریحی  
امکانات تفریحی و ورزشی
618736 : کل بازدید 43 : بازدید امروز 1.77 : زمان بارگزاری صفحه 861 : بازدید این صفحه 1 : بازدیدکنندگان آنلاين