۱۶ اکتبر مصادف با ۲۴ مهرماه روز جهانی غذا

.

۱۶ اکتبر مصادف با ۲۴ مهرماه روز جهانی غذا

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی پژوهشی درمانی امیرالمومنین (ع): این روز به افتخار تاسیس سازمان فائو در سال ۱۹۴۵ نامگذاری شده و در سراسر جهان گرامی داشته میشود. در این روز سازمان های بین المللی به منظور برقراری روابط در زمینه کشاورزی و زمینه سازی برای جلوگیری از فقر و گرسنگی و نابودی محیط زیست تلاش می کنند.

.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی پژوهشی درمانی امیرالمومنین (ع):

ابراهیمی کارشناس تغذیه مرکز گفت ۲۴ مهرماه مصادف با ۱۶ اکتبر سالروز جهانی غذاست. این روز به افتخار تاسیس سازمان فائو در سال ۱۹۴۵ نامگذاری شده و در سراسر جهان گرامی داشته میشود. در این روز سازمان های بین المللی به منظور برقراری روابط در زمینه کشاورزی و زمینه سازی برای جلوگیری از فقر و گرسنگی و نابودی محیط زیست تلاش می کنند.

ایشان همچنین عنوان کرد برنامه جهانی غذا به عنوان برنده جایزه صلح نوبل ۲۰۲۰  انتخاب شده است.برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد (WFP) به عنوان بزرگترین ساختار بشردوستانه جهان در مبارزه با گرسنگی، به دلیل تلاش هایش در مناطق مختلف جهان به ویژه در کشورهای جنگ زده، به عنوان برنده جایزه صلح نوبل ۲۰۲۰ اعلام شد. این نهاد که با هدف مقابله با گرسنگی و ناامنی غذایی در جهان فعالیت میکند، در سال ۲۰۱۹، ۱۰۰ میلیون نفر را در ۸۸ کشور که در مواجهه با ناامنی حاد غذایی و گرسنگی بودند پوشش داده و به آنها کمک کرده است.  

 

خانم نجمه ابراهیمی
تهیه کننده:

خانم نجمه ابراهیمی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *